Všechno, co potřebujete vědět o lízacích podložkách

Lízací podložky jsou silikonové a různě tvarované ploché podložky. Díky vytlačeným tvarům v podložce musí váš domací mazlíček místo zubů používat jazyk, aby lízaním získal celou porci pochoutky. A výsledek? Lízáním stráví podstatně více času, než kdybyste mu stejnou pochoutku naservírovali přímo do misky.

Do lízacích podložek se nejčastěji dávají masové kapsičky, paštiky, jogurty apod. Skvěle se hodí i na léto, kdy můžete podložku spolu s pochoutkou dát do mrazáku a pejsek se při lízání i příjemně ochladí.

A jaké jsou výhody lízacích podložek?

    • olizování je pro vašeho domácího mazlíčka velmi příjemným zážitkem. Při lízání se vylučuje endorfin, hormon štěstí, který pomáhá uklidnit vašeho domácího mazlíčka
    • lízací podložky se skvěle hodí do stresových situací, které váš parťák špatně snáší - například když opouštíte domov, koupání, česání, apod.
    • lízací podložky výrazně zpomalí jezení, díky čemuž váš parťák bude lépe trávit. Známe to všichni, nahrneme do sebe honem honem hromadu jídla, a pak máme problém vstát od stolu... Olizování také podporuje tvorbu slin, které pomáhají rozkládat potravu. Zpomalení jídla snižuje riziko nadýmání a dalších problémů souvisejících s trávením.
    • lízací podložky podporují zdraví dutiny ústní. Díky vytlačeným tvarům v podložce si váš domací mazlíček čistí jazyk. Olizování a tvorba slin udržuje dásně a zuby zdravé.
    • většina lízacích podložek má ze spodní strany přísavky, díky kterým můžete podložku připevnit na podlahu, na hladkou stěnu, na lednici, na vanu, apod.

 

Jak se starat o lízací podložku?

Většina lízacích podložek je vhodná do myčky na nádobí. Lze ji ale i snadno opláchnout pod tekoucí vodou společně s mycím prostředkem na nádobí.

Lízací podložky jsou vyrobeny z přírodního, netoxického, potravinářského kaučuku. Je vždy lepší na parťáka nejprve dohlédnout, jestli nemá tendenci lízací podložku žvýkat nebo kousat. Měl by pochopit, že primárně slouží k lízaní naservírované dobroty.

A to nejlepší na konec! Lízací podložky jsou cenově dostupné, stojí opravdu pár korun a vydrží téměř na věky. Za nás je to vynález století, naše dvě holky je opravdu milují.

                                       lizaci podložka májalizaci podložka sindynka