Novinky

VŠE, CO BYSTE MĚLI VĚDĚT O KOŽENÝCH HRAČKÁCH

MATERIÁLY POUŽITÉ NA VÝROBU

Chtěli jsme na český trh přivést hračky, které se budou lišit od ostatních dostupných hraček na trhu a zároveň budou vynikat kvalitou materiálů. Velmi dlouho jsme tedy hledali toho správného obchodního partnera, který splní všechna naše přísná kritéria hlavně a zároveň nám umožní navrhovat si vlastní designy hraček. To se nám po x měsících jednání podařilo a máme velkou radost, že tak mohla vzniknout naše kolekce kožených hraček PafDog®.

Kožené hračky PafDog® jsou vyráběny výhradně z přírodních materiálů -  jemné broušené kůže, podšité jutovou vrstvou a naplněné přírodními kokosovými vlákny. V hračkách nejsou ukrytá pískátka, během hry tak nevydávají žádný zvuk.

Broušená kůže, která slouží jako hlavní materiál, je barvena zdravotně nezávadnými barvami, což zajišťuje, že se během žvýkání nevylučují žádné škodlivé látky. Nevýhodou však je, že mohou po kontaktu se slinami/vodou barvu mírně pouštět.

Kokosová vlákna, kterými jsou hračky vyplněny zase zajistí, že jsou hračky na pohmat tvrdé. Navíc jsou kokosová vlákna 100% rozložitelná, pokud se tedy pejsek k výplni dostane a nechcete mít z toho doma nepořádek, stačí ji vyndat a vyhodit do BIO odpadu.

Tyto kožené hračky pro psy jsou vytvářeny v tradičních indických dílnách, kde řemeslníci s precizností a bohatými zkušenostmi každý kus pečlivě tvoří. Tímto způsobem nejen podporujeme tradiční řemeslné dovednosti, ale spojujeme tyto hračky s bohatou kulturou a tradicí exotické Indie.

KOŽENÁ NEZNAMENÁ NEZNIČITELNÁ

Víme, že asi každý z nás pejskařů by si přál objevit hračku kvalitní na materiály a zároveň odolávající i těm největším ničitelům. Bohužel, naše hračky dokáží splnit jen jednu z těchto vlastností a to kvalitu materiálů. Asi si říkáte, že tohle není moc dobrý obchodní přístup, ale chceme uvést věci na pravou míru. Často se totiž děje to, že zákazník vidí slovo kožená a nabyde dojmu, že to znamená extra odolná. Tak tomu ale opravdu není.

Občas nám chodí zprávy typu: „Čekal jsem od kožených hraček víc,…“ , „Nemáme trhače a i tak se do hračky dostal….“, „Myslel jsem, že kožené hračky jsou odolnější…“ atd.

Je třeba si uvědomit dvě věci:

  1. Psi mají velmi silné čelisti a také instinkt trhání, který se obzvlášť u kožených hraček může projevit více.
  2. Kožené hračky jsou pro pejsky mnohem více lákavější než klasický plyšák nebo gumová hračka. Kůže jim voní a více je přitahuje a proto se můžou hračce věnovat s větší razancí než u klasických hraček.

 

Pokud tedy hračku pejskovi pořídíte, doporučujeme nejdříve zkusit, jak bude k hračce pes přistupovat. Pokud uvidíte, že jí má tendenci trhat a vy nechcete, aby hračku hned zničil, tak i s tím se dá pracovat. O metodách, jak naučit psa neničit hračky píšeme v tomto článku: https://www.cmuchacikoberecky.cz/blog/tipy--jak-naucit-pejska-nenicit-hracky/

Z vlastní zkušenosti víme, že výdrž hračky není tak úplně o hračce, ale o tom, jak pes k hračce přistupuje. Sami máme dvě stejně velké/malé jezevčice, z nichž jedna si hračkami jen hraje velmi aktivně velkou část dne, aniž by je roztrhala a hračky jsou pořád vcelku a druhá se do opravdu každé hračky dostane do pár minut. Pokud se tak stane, vyndáme z kožené hračky vnitřní kokosovou výplň, aby z toho nebyl nepořádek a hračka dál slouží. Rozhodně není potřeba ji hned vyhazovat.

PROČ BYCH MĚL PSOVI KOŽENOU HRAČKU POŘÍDIT?

Asi si říkáte, zvlášť vy, kdo máte doma trhače, proč byste tedy měli koženou hračku pejskovi pořídit? Tady máte pár důvodů, které by vás mohly přesvědčit:

  1. První důvod je prostý, ale rozhodně nejdůležitější - dáte svému psovi hračku, která je vyrobena jen z přírodních materiálů, které jsou pro psy navíc velmi atraktivní. Nedáváte mu umělou hmotu, ze které se uvolňuje kdoví co… A plastu je na tomhle světě už více, než dost…
  2. Kožené hračky pro psy mohou poskytovat přirozený mechanismus pro čištění zubů a masáž dásní během žvýkání. To může přispět k prevenci zubního plaku a posílení zubů a dásní u psa.
  3. Hraní s koženou hračkou může podnítit fyzickou aktivitu u psa. Schovávání, přetahování nebo aport mohou být skvělým způsobem, jak udržet psa aktivního a zdravého.
  4. Uděláte svému psímu parťákovi opravdovou radost

 

Na co si dát pozor? Ačkoliv jsou hračky z přírodních materiálů, tak určitě nejsou určené k jídlu. Dejte tedy pozor, aby pes hračku nebo její kousky nesnědl.

Pokud budete mít ke koženým hračkám jakékoliv dotazy, neváhejte se na nás obrátit – info@cmuchacikoberecky.cz.

A poslední věc.. píšeme to u každé hračky zvlášť, tak to zmíníme i tady - pokud pes hračku rozkouše, roztrhne, prokousne apod., není to důvod k reklamaci.

Jak vybrat správné vodítko a velikost karabiny?

Lámete si hlavu s tím, jak silné vodítko zvolit a jaké karabiny by byly nejvhodnější? Máme pro Vás pár tipů.

Naše vodítka nabízíme v různých tloušťkách s možností volby karabiny. Jak u tloušťky lana, tak i u karabin uvádíme údaj MAXIMÁLNÍ ZATÍŽENÍ PŘI PŘETRŽENÍ. A co to vlastně znamená?

Tento údaj je přímo od výrobce a vyjadřuje, při jakém zatížení produkt praskne. K testování jsou vždy použity 2-3 kusy a mohou se mezi jednotlivými kusy vyskytovat odchylky. Při zkouškách se odolnost proti přetržení testuje přímým tahem. Bezpečné zatížení lze vypočíst jako 1/10 hodnoty zatížení při přetržení. Takže pro 25 kg psa potřebujete karabinu s hodnotou zatížení při přetržení větší jak 250 kg.*

Naše nabídka karabin:

spring-snap-2704-l

Karabina 53 mm -  zatížení při přetržení - 100 kg. Materiál zinkoslitina. Rozvor zapínání 7mm.

-----

spring-snap-3056-l

Karabina 65mm - zatížení při přetržení - 166 kg. Materiál zinkoslitina. Rozvor zapínání 8mm.

-----

spring-snap-2705-l

Karabina 76mm - zatížení při přetržení - 197 kg. Materiál zinkoslitina. Rozvor zapínání 8mm.

-----

trigger-snap-hook-2700-l

Vypouštěcí karabina 61mm - zatížení při přetržení - 130 kg. Materiál zinkoslitina. Rozvor zapínání 16mm.

-----

spring-snap-black-2973-l

Karabina 82mm - zatížení při přetržení - 230 kg. Materiál zinkoslitina. Rozvor zapínání 11mm.

-----

hliníková karabina zavírací

Hliníková karabina s bajonetovou pojistkou 86mm - zatížení při přetržení - 400kg. 

Materiál HLINÍK. Rozvor zapínání 11mm

Nejpevnější a zároveň nejlehčí karabina. Výborně se hodí i do extrémních podmínek. Bajonetová pojistka zabraňuje náhodnému otevření.

-----

aluminium-snap-hook-75-mm-round-eye-4559-l

Hliníková karabina 72mm - zatížení při přetržení 400kg. Materiál HLINÍK. Rozvor zapínání 11mm

Nejpevnější a zároveň nejlehčí karabina. Výborně se hodí i do extrémních podmínek. Velmi snadno se otvírá.

 

Volba tloušťky lana na vodítko:

6mm - zatížení při přetržení 180kg

8mm - zatížení při přetržení 340kg

10mm - zatížení při přetržení 515kg

12mm - zatížení při přetržení 650kg

14mm - zatížení při přetržení 890kg

 

*  Zkušební zařízení není certifikováno/kalibrováno a údaje jsou pouze orientační.

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem